Rok 2014 mezi autocrossaři

Letošní sezona byla ve znamení startů v autocrossové divizi Kartcross. Početné startovní pole, vyrovnaná technika, těsné souboje, to je Kartcross. Honza letos startoval ve třech vybraných závodech. Sezonu započal na legendární trati v Nové Pace. Dobrou náladu v týmu přinesl už druhý trénink, ve kterém se Honzovi podařilo zvítězit v konkurenci sedmnácti závodníků, a to bez předchozího testu nové buggyny. Šance na pěkný výsledek nakonec ve finále zhatila prasklá těhlice.

Druhý závod se odehrál na neméně známé trati u Přerova v údolí Mamutů. Mezi specifika této trati se řadí velký skok a celkově vysoká rychlost na celém okruhu, který se skládá ze samých rychlých zatáček. Široká trať Honzovi vyhovovala, protože na rozdíl od Nové Paky umožňovala předjíždět soupeře a tak bylo možné postupně během víkendu mazat hendikep v podobě neznalosti prostředí. Zrychlující tendenci potvrdila třetí rozjížďka, kterou Honza poprvé, v konkurenci čtrnácti jezdců, vyhrál. Finálovou jízdu nakonec dokončil na pěkném třetím místě a vlastně tak už na druhém závodě splnil svůj cíl pro tento rok - stanout alespoň jednou na stupních vítězů. Takto se Honza vyjádřil v finálové jízdě: „Ve finále jsem vybíral startovní pozici jako druhý. Logicky jsem vzal vnitřek. Jirka Rezek měl ale lepší start a oba jsme přestartovali Ondru Šlechtu, jedoucího na hladkých gumách. Ten však měl poté na suché nagumované stopě navrch. Ve druhém kole předjel mě a později i Jirku. Na něj jsem zkusil jeden útok, mezitím nás ale dotáhl Honza Kuneš. Poslední dvě kola jsem si tedy raději hlídal jeho. V tom závěrečném se mu podařilo trefit mě lehce za letu, pozici jsem však uhájil."

Třetím a posledním závodem pro Honzu bylo MČR v Poříčí nad Sázavou. Tak jak se našemu týmovému jezdci smůla vyhýbala v Přerově, tak zde se doslova lepila na paty. V první rozjíždce při jednom z předjížděcích manévrů škrtl o mez a ta ho nekompromisně katapultovala do salta s jedním vrutem. Technice se naštěstí moc nestalo a tak bylo během hodiny vše spraveno a připraveno na další jízdy. Ve třetí rozjížďce se opět na Honzu přilepila smůla, když malý kamínek trefil jeho buggy tak nešťastně, že prosekl brzdovou hadičku. Součet těchto výsledků znamenal až třetí řadu na startovním roštu B finále. Během následujících sedmi kol se Honzovi podařilo několikrát probojovat na postupové pozice a několikrát je zase ztratit. Díky nakropené trati dostal závod dramatický náboj a o souboje nebyla nouze. Pro našeho jezdce nakonec čtvrtá příčka v cíli znamenala poslední postupovou pozici do A finále. Následně byl bohužel Honza z této jízdy vyloučen za nesportovní jízdu. Obecně, soupeř se nedá předjet tak, že za ním pojedu s dvacetimetrovou rezervou, ale musím být na kontakt. To s sebou nese riziko, že pokud se někdy zachová jinak, než já předpokládám, tak to zkrátka, zvlášť na mokré trati, neubrzdím", okomentoval vyloučení Honza.

Letošní sezona je tedy uzavřená, v obrázcích si ji můžete prohlédnout zde. Nám nyní zbývá čas na plánování té další.


Honza Skála, 31.10.2014, četlo 54401 čtenářů.

[ Zpátky ]

Vaše názory
Jméno
E-mail
WWW
Vzkaz
Smajlík